Náš tým


 

Ivana Barešová, garant metodiky


V Juklíku plavu od roku 2002. S plaváním jsem začala v pěti letech v Axe, ale neměla jsem z této aktivity žádnou radost. A tak jsem brzy skončila. Pozitivní vztah k vodě jsem získala mnohem později a víceméně povinně. Při studiu na FTVS UK se ani jinak nedalo. Vody jsem si začala hodně užívat se svými 2 dětmi, které plavou rády a dobře. Především ve volné přírodě. Pokud se najde trochu času, tak ráda cestuji, čtu knihy, jezdím na kole, chodím po horách, tancuji a užívám si svojí rodiny. Všichni máme rádi sport a vodu. Jen jeden člen naší rodiny vodu rád nemá. A to je naše fenka Ája.

 
 

Ondřej Čapek

 

Já jsem 50% mužského osazení Juklíku. Mým úkolem je všechno tak nějak pospojovat, aby to vše běželo, jak dobře namazaný motor. Vystudoval jsem od Konzervatoře až po FTVS UK kde co. Také těch prací jsem vyzkoušel hodně. Od roku 2000 jsem ale v Juklíku a spokojený. Byť to někdy drhne, ale to asi v každé práci, na které nám hodně záleží. Doma se hemží několik vlastních, stále vybuchujících pytlíků plné energie. I když to tam koordinuje jedna úžasná manželka, je toho na jednoho stárnoucího chlapiska docela dost:-) Takže když to jde, relaxuji na kole nebo v zimě na běžkách.

 

 

 
 

Lucie Čepelová, barmanka, recepční


Jsem zástupkyní té nesportovní části Juklíku. Vídáte mě na recepci nebo za pultem baru. Abych nezlenivěla, o to se postarají mé tři děti. Jezdíme na kole, lyžích nebo podnikáme pěší turistiku. V Julíku pracuji od roku 2008. Rozhodně patřím mezi tu šťastnější část populace, protože si mohu každý den říci: "Jdu ráda do práce".

 
 

Aneta Delyová, barmanka

 
 

Petra Fajfrová, instruktorka


Je září roku 2007. Poprvé vstupuji do Juklíka a v kočárku vezu našeho desetiměsíčního syna. Vodu moc nemusím, bazény už vůbec ne. Ale pro toho malého lumpa to nějak skousnu. Hlavně, abych se nemusela potápět. Potápění sice povinné nebylo,  ale po pár lekcích jsem se do toho s malým plavcem vlastně ráda pouštěla. Není přeci lepší způsob, jak dítě něco naučit, než jít sám příkladem, že? Během několika kurzů jsem dětskému plavání zcela propadla. Jakmile jsem složila státnice (v oboru, který tedy s vodou nemá pranic společného), vrhla jsem se na rekvalifikaci pro instruktory plavání kojenců a batolat. A od té doby v Juklíku jsem a je mi tady dobře.

 
 

Markéta Gaidošová, instruktorka


Základem pro práci v mateřské soukromé i státní škole bylo pro mne studium střední školy se zaměřením na pedagogiku a vychovatelství. Pak mě ale oslovila možnost pracovat v Juklíku, kde se už s vašimi dětmi spokojeně cachtám od roku 2002. Pokud najdu čas mezi Juklíkem a řáděním se svými 2 dcerami, tak si ráda zajdu do divadla nebo na kencerty svých oblíbených skupin. Občas si jen tak pro radost skočím padákem nebo z mostu.

 

 

 

 
 

Lenka Havířová, provozní, barmanka


Přidala jsem se k Juklíku v roce 2016. Od prvního dne jsem z práce v něm nadšená. Mám na starost pobočku Juklíku na Praze 10. Se svými kolegy se snažím, aby se všichni cítili dobře a rádi se k nám vraceli. Baví mě komunikovat s rodiči pří zápisu do kurzů, dělá mi radost obsluhovat za barem, uvařit kávu, mít připraveno něco dobrého na posilněnou pro děti po plavání, zútulňovat zázemí. Je prima, když se práce stane zároveň koníčkem. Ve volném čase  mám ráda malování, zahradničení a úplně nejvíc si užívám chvíle s rodinou na kole.

 
 

Radek Jonáš, technik


Vyvážit dámskou převahu v tomto týmu je nemožné! Ale konstatování faktu, že tvořím 50% mužského zastoupení v Juklíku, fakt zní! Vystudoval jsem střední průmyslovou školu a následně jsem se s řadou mých současných spolupracovníků potkal na FTVS UK. Krásná studentská léta bohužel rychle utekla, ale rozšíření obzorů o studium různých sportů a geografie rozhodně nebylo k zahození. Po škole a civilní službě u pražských hasičů jsem delší dobu pracoval v různých pozicích pro mezinárodní cukrovinkovou firmu. Jednoho dne jsem vše ukončil a musím řící, že jsem si našel práci, do které i po více jak 10ti letech chodím stále rád. Snad je to návrat do studentských let, možná i příležitost využít svých praktických a teoretických znalostí. Ve všech provozovnách Juklíku se starám o technické zázemí a především o kvalitu vody.

 

 
 

Helena Junková, zápisové oddělení, recepční


Ráda luštím křížovky a sudoku. U moře o co míň plavu, o to víc lenoším pod slunečníkem se sklenicí mochita a knížkou v ruce. Nebo debatím s dospívající dcerou o tom, zda můžou mít maminky na něco moderního nějaký názor.  Vůbec nejsem sportovní typ a přesto ráda pracuji ve sportovním klubu. Neučím vaše děti plavat, ale přesto dělám vše pro to, abychom pro vás našli tu správnou věkovou skupinku, skloubili lekce s kroužky dalších sourozenců, vyhnuli se dopravnímu kolapsu, nezapomněli na to, že dítě musí někdy jíst ... zkrátka a dobře - tužka, papír a plánování kdo, kdy a kam, mě baví. Pokud chcete vaše děti do Juklíku přihlásit, udělat změnu v dané aktivitě, nebo chcete chodit na aqua-aerobic nebo prostě potřebujete jenom nějaké informace - jsem zde pro vás! Vždy s úsměvem a se snahou nakombinovat i relativně nemožné.

 

 

 

 
 

Kristýna Kohoutová, cvičitelka

(učitel plavání dětí a dospělých, trenér plavání III.třídy, trenér aqua-fitness II.třídy, titul Bc. na UK FTVS)

A jaká je tvá motivace?
Nemám žádnou motivaci, prostě mě to baví!
A to platí u všech činností, které ve svém životě dělám…

…baví mě studovat tu nejzábavnější školu, a to FTVS UK, jezdit na všelijaké dobrodružné kurzy, být v triatlonovém klubu a plavat a plavat a plavat až do padnutí, taky chodit na střelnici a koncentrovat se

…baví mě vést individuální hodiny pro kohokoli, pro každého je totiž výzva něco jiného – na jaře zvládnout ironmana, správné dýchání či techniku kraulu, naučit se motýlek, nebo se prostě jen přestat bát vody

…baví mě trávit čas společně s dětmi v bazénu, učit je s radostí plavat, hrát si s nimi, dovádět nad vodou i pod vodou

…baví mě vést lekce aqua-aerobiku jak pro „holky dospělačky“, seniory, tak i budoucí maminky

…baví mě toho hodně: hrát na klavír, zpívat, malovat, jezdit na koni, vyrábět a tvořit, pracovat s grafickými programy, fotografovat, běhat, jezdit na kole a na lyžích, hrát si a cvičit se psy, vařit

Ale ze všeho nejvíc mě naplňuje, že tohle všechno můžu dělat a dělám!

Moc děkuji Juklíku, že mám tu možnost dělat to, co mě baví. V tak přátelské atmosféře!

 
 

Pavla Kubíčková, instruktorka

 

V Juklíku plavu od roku 2016. K plavání mě nepřivedlo vlastní dítě, ale touha dělat to, co mě opravdu baví. Práce s dětmi. Od roku 2010 jsem absolventkou akreditovaného rekvalifikačního kurzu Cvičitel plavání, plavčík a zdravotník zotavovacích akcí. Kojeneckému plavání se věnuji od roku 2014, kdy jsem absolvovala rekvalifikační kurz Instruktor plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku. Mazi další mé aktivity patří vaničkování a hlídání dětí v rodinách.

 
 

Kateřina Kudrnová, barmanka

 
 

Hanka Ludvíková, instruktorka


Tak jsem hledala a hledala a hledala. Až jsem našla. Po úspěšném dokončení studia na ATVS Palestra - obor sportovní manažer - vychovatel a úspěšném ukončení rekvalifikačního kurzu Instruktor kojeneckého plavání, jsem našla Juklík. Díky tomu, že obě moje děti aktivně sportují, tak se můj osobní i profesní život točí kolem dětí a sportu. A jsem za to ráda!

 

 

 

 
 

Ivana Matějková, recepční


Mými pracovními prostředky nejsou ani voda ani plavecké pomůcky, ale telefon, tužka a PC. Jsem to já, kdo vás v Juklíku přivítá a nasměruje vaše první kroky správným směrem. Jsem vaše recepční a jsem tady pro vás každý den. A když zrovna nejsem v Juklíku, užívám si se svou velkou rodinou.

 
 

Pavla Másilková, instruktorka


Jsem šťastně svobodná, ale ještě šťastněji zadaná.
Jsem šťastně bezdětná, ale děti bezmezně milující a po dětech do budoucna toužící. 
Jsem šťastně studující a v roce 2012 titulem se pyšnící.  
A mými koníčky jsou koníčci. S kobylkou plemene shagya arab, se kterou závodíme v disciplíné "endurance" budeme příští rok reprezentovat českou republiku ve světě. Za den jsme schopné ujet až 120 km. A miluji děti. Ve všech podobách. U nás v Juklíku jsou většinou čisté, ale pokud jsem s nimi na táboře, mám je ráda se špinavými obličeji, v roztrhaných kalhotech a se špínou za nehty. Ale šťastné a rozesmáté na celé kolo.

Celým mým životem mě provází motto:"Život se neměří počtem nádechů, ale počtem okamžiků, které nám vzaly dech."

 

 

 
 

Dáša Policarová, cvičitelka aquaaerobicu

 
 

Pavla Proklešková, instruktorka


Juklíčata mě znají jako tetu Páju :-) Mám ráda jednak vodní, ale také dětský živel a tak jsem se rozhodla obojí spojit. A to je hlavní důvod, proč mě cesty zavedly do Juklíku. Moje prvotní středoškolská odbornost je však počítačový programátor a dva roky jsem pracovala v tomto oboru. Po mateřské dovolené, kterou jsem si užívala se svými třemi úžasnými synky, se můj profesní zájem zaměřil na oblast zdravotnictví a vedení pohybových volnočasových aktivit pro děti. Z pozice nižšího zdravotního pracovníka a maséra pro zdravotnická zařízení, cvičitele zdravotní tělesné výchovy pro dospělé, cvičitele tělovýchovné všestrannosti pro předškolní děti, instruktora plavání specializovaného i na nejmenší kojence, se těmito činnostmi zabývám od roku 1998.

A moje životní krédo? Dobrými pohybovými návyky a správným zacházením se svým tělem se velmi účinně předchází zdravotním obtížím. Jako bonus, kterého se mi v tomto povolání dostává je práce s dětmi, která je vždy prostoupena pozitivními emocemi. A báječné je, že jejich účinek funguje oboustranně.

 

 

 
 

Renáta Prokopcová, barmanka

 
 

Helena Přádová, provozní baru

 

Do týmu Juklíku jsem se zapojila v roce 2010. Mám na starosti chuťové pohárky dětí a jejich rodičů na baru na Lukách. Mým úkolem je nejen všechno správně nakoupit, naskladnit, ale také mi opravdu hodně záleží na tom, aby se u nás cítili naši zákazníci dobře. A hlavně jejich děti, protože pro ně tu Juklík je. A když máte pocit, že už máte všeho dost, dejte si u nás kávu a něco sladkého. Ono to přejde a váha se z toho nezblázní :-) Se svým synem také chodíme do Juklíku plavat a hrozě moc si to užíváme.

 
 

Blanka Rait, provozní na Praze 5


Většina z nás se stará o vás a vaše děti v bazéně, v tělocvičně, na baru, na recepci. Snažíme se dělat maximum, abyste se u nás cítili pěkně a bylo vám u nás fajn. Já se, na oplátku, starám o náš personál a celkové zázemí. Juklík jsem poprvé navštívila jako maminka v roce 1996 se svou dvouměsíční dcerou. Členkou týmu jsem se stala v roce 2004. Má dcera se kouká na svět z koňského hřbetu. Já se radši držím při zemi, ale stále v pohybu. Jezdím na horském kole, na lyžích, běžkách i bruslích. Ráda cestuji, vařím, peču, ale čas si najdu i na lenošení.

 
 

Marcela Štěpánková, instruktorka


Po úspěšném splnění zkoušek na FTVS UK - učitel plavání C a dokončení kurzu instruktora kojeneckého plavání jsem v roce 2006 doplavala až do Juklíků. Po studiu oboru vychovatelství na Pedagogické fakultě Uk jsem našla obor, který mě plně uspokojuje a kde jsem uvedla do praxe mé sportovní a pedagogické zkušenosti.

Se svým synem ráda sportuji - plavání, in line brusle, kolo, lyže. A když se najde trochu volna, ráda s čokoládou odpočívám u knížek a kvalitních filmů.

 

 

 

 
 

Štěpánka Štrougalová, majitelka Juklíku

 

V Juklíku jsem od samého počátku, tedy od roku 1988. Plavala jsem sice chvíli závodně a prostředí bazénů mám ráda. ALE. Pláž a moře v Karibiku jsou stejně nejvíc. Žádná zima, hrabla na sníh a zimníky, v šatníku žádné ponožky! Jen tričko a šortky. Ale to je jen taková vzpomínka a sen. Plním si ho tím, že vlastně nechodím do práce, ale k vodě :-)

Vystudovala jsem, jako mnoho mých spolupracovníků, FTVS UK. V Juklíku  tak nějak padá na moji hlavu všechno. Ale mohu se opřít o tým, kterému 100% věřím. Všichni děláme svoji práci s nasazením a snad nám to jde docela dobře. Doma na mě čeká lehce vícečetná rodina, ale tak jsem si to  přála. Vždy jsem chtěla, aby nás bylo doma 7. Ale to už se mi asi nesplní. Ve  volném čase mě můžete potkat na kole, na skialpech nebo někde na ferratě.
Trocha soukromí ve videorozhovoru :-) nebo v rozhovoru pro Ženy sro nebo v rozhovoru pro Agátin svět.

 

 
 

Klára Tesařová, barmanka

 
 

Gábina Tyšlerová, instruktorka


V Juklíku předcvičuji aqua-aerobic od úplného začátku, tj. od roku 2000 :-) Každé pondělí večer se snažím rozpohybovat a pobavit partu holek. A co mi udělalo největší radost? Že mnohé z nich přitáhly ke cvičení i svoje maminky.

Já sama mám ráda vodu v každém skupenství. Takže plavání, lodě, lyže a brusle mě provázejí celý rok.

 
 

Eva Vaněčková, instruktorka

 

Sport mě provází od mládí. Lásku k pohybu jsem získala především díky lehkoatletické průpravě, ale nakonec jsem naprosto pevně a věrně „zakotvila u vody“. Profesně se plavání věnuji od roku 1993 . Začínala jsem v plavecké škole Pulec, kde jsem působila nejdříve jako instruktorka plavání, po úspěšném zakončení Trenérské školy FTVS UK - Učitel plavání A - jako metodik.  Po založení sportovního klubu při stejné plavecké škole také jako trenérka III.třídy rychlostního potápění a plavání s ploutvemi.
V Juklíku plavu s dětmi od kojeneckého věku až do staršího školního věku. Plavání v Baby clubu jsem si jako profesi zvolila právě proto, že mohu již od nejútlejšího věku dětí ovlivňovat jejich plavecké zážitky a plavecké dovednosti. Pohyb a sportovní vyžití patří k mému životnímu stylu. Celá moje rodina je tedy tímto směrem také zaměřena a ponejvíce byste nás potkali na kole, na lyžích, na bruslích, u vody, na výletech nebo na vyjíždce na motorce.

 

 

 

 
 

Alena Vognarová, instruktorka


Plavání s dětmi se věnuji již od roku 2008. Baví mě pracovat s dětmi, rozvíjet jejich dovednosti a těší mě sledovat jejich viditelné pokroky. Vždy přistupuji k plaváčkům individuálně, aby celá výuka probíhala radostně pro všechny zúčastněné. Má práce mě baví a naplňuje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Lesya Zalkinska

 

V Juklíku jsem ráda už od roku 2009. I když je všude voda, najde se spoustu míst, kde se dá leštit, porovnat, vyluxovat. Pro ty malé trpaslíky v Juklíku je radost zajišťovat pořádek a čisto.

 
 

Kateřina Bonušová, fotografka

 
 

Adéla Moravcová Rúčková, ilustrátorka


Jako ilustrátorka žiji svůj sen. Každý den s radostí tvořím nové obrázky, práci si užívám a věřím, že na výsledcích je to znát. Těší mě důvěra každého, kdo si přeje ilustraci ode mne, a cítím naplnění, když tuto důvěru nezklamu. Dlouhodobá profesionální, ale v každém případě milá spolupráce s Juklíkem, mi přináší obrovskou radost. Potěší mě vaše návštěva na mých stránkách www.ilustratorka.cz

 
 

Zuzana Rybářová, novinářka a PR managerka

 

Plavání malých dětí je krásný obor. A byla by škoda, aby to široká veřejnost nevěděla. Pomáhám Juklíku s publikací v médiích. Spolu s majitelkou Juklíku, Štěpánkou Štrougalovou, připravuji články  o vodě, o metodice plavání.  Ale také texty  plné praktických rad o výchově dětí a hlavně o tom, že být rodičem neznamená, že končí zábava (ať už pro děti nebo dospělé). Jsem také šéfredaktorkou portálu o cestování s dětmi www.malydobrodruh.cz. Doma mám dvě malé dobrodružky a jednoho velkého dobrodruha, se kterým vedu kreativní agenturu Amaze.Media.

 
 

Plavání dětí Praha 5

Objekt v Praze 5 Stodůlkách představuje špičku mezi bazény určenými pouze pro plavání kojenců a plavání dětí.

Plavání dětí Praha 10

V gymnáziu v Přípotoční jsou prostory Juklíku s bazénem pro plavání dětí, vaničkou, barem a hernou pro děti.

Plavání pro těhotné

Plavání pro těhotné.

Newsletter

Dostávejte nejaktuálnější informace ze světa Juklíka, které pro vás každý týden připravujeme. Stačí se přihlásit.