Bude se v Juklíku ještě plavat, nebo už se Juklík finančně potopí?

My document title

Těžká otázka.

 

Záchranný kruh pro Juklík

 

Záleží na tom, jak dlouho se bude tento neblahý stav prodlužovat. Může se stát cokoliv. V současné době se spíše připravujeme na variantu otevření plaveckých kurzů v plném rozsahu až na podzim. Ale kdo ví? Stát sportovní sektor, a tím i Juklík, totiž doslova odsoudil k zániku. Sportoviště zavřel ihned. Prakticky bez kompenzací, bez jakékoliv možnosti alespoň trochu fungovat. Plavat přes okénko opravdu neumíme.

 
Z mailů, které od vás chodí, cítíme, že složitou situaci, v níž jsme se ocitli, vnímáte i vy. Moc si vážíme vaší podpory a neúnavného projevu, že vám plavání v Juklíku schází a chcete nás podpořit. Dosud jsme neuměli přijmout vámi nabízenou finanční pomoc. Jednak jsme vůbec nepředpokládali, že by uzavírka Juklíku mohla trvat déle než rok a jednak jsme finanční dary ani neuměli přijmout technicky. Nyní je vše jinak.

 

V současné době je pro podporu Juklíka založen transparentní účet.

ZÁCHRANNÝ KRUH PRO JUKLÍK

 

Předem vám velmi děkujeme za jakoukoliv finanční podporu. 

 

číslo transparetního účtu: 238140468/0600
(MONETA Money Bank)

 

Na tomto prokliku uvidíte příjmy i výdaje

Aktualizace 3.5.

Vážení příznivci Juklíku. 

Jste neuvěřitelní. Děkujeme. Jsme těsně za polovinou cílové částky. 

Díky vám, vám, vám, vám, vám ......... i vám je v současné době na transparentním účtu 250 000Kč a díky vám jsme uhradili faktury  v hodnotě 186 000Kč za elektriku, teplo, vodu ....

---------------------------------------------------------------------------------------- 

  

A na co se finance použijí?

Jednoduchá otázka a ještě jednodušší odpověď.

Na přežití. Aby zase mohl znít dětský smích z bazénů. 

Finance budou využity na úhradu chodu Juklíku.

Abychom s otevřením Juklíku měli za co napustit a ohřát vodu v bazénech. Abychom byli schopni udržet v Juklíku náš úžasný tým.

K přežití a ke splacení už teď neuhrazených faktur potřebujeme částku ve výši 400 000Kč.  

Pokud by vaše podpora byla vyšší, investujeme finance do Juklíku tak, aby investice byla přínosem pro vaše děti i pro vás. 

 

K tomuto kroku nás nyní vede stručný ekonomický rozbor, který zde přikládáme:

  • Nespoléháme na stát, že nám pomůže a že nás zachrání.
  • Vláda tvrdí, že každý schopný podnikatel musí s jejich programy situaci ustát. Nemusí.

 

Program Antivirus - náhrada mezd zaměstnanců Funguje. Ale stejně musí zaměstnavatel cca 20% mzdy hradit. A finance na doplacení musí někde sehnat. I při zcela uzavřené provozovně. Na každý měsíc. Již jeden celý kalendářní rok.
Program Covid III * Je nepoužitelný. Přes zajištění úvěru státem se banky odmítají uzavřenými provozy zabývat. 
Program Covid - uzavřené provozovny, platný až v druhé vlně (tento program pro uzavřené provozovny na jaře nebyl) Program je navázaný na zaměstnance v trvalém pracovním poměru. Pro sportovní sektor jsou trvalé pracovní poměry extrémně nevýhodné. Juklík z tohoto programu obdržel celkově za 72 uzavřených dnů (říjen - půlka ledna) částku ve výši, která nepokryje měsíční náklad uzavřeného Juklíku. 
 Covid Sport Nepoužitelné. Není určen pro pražská sportoviště. 
 Covid nájemné Nepoužitelné. Jsme ve vlastním. 

 *Jen tak pro ukázku citace mailu od ČSOB, kde má Juklík účet od roku 1999 (to byla ještě IPB). O pohybu a hospodaření s financemi Juklíku vědí vše. Citace mailu:"Dobrý den, na žádost vašeho bankéře, jsem prověřila možnosti financování provozu Vaší společnosi. Bohužel, jak již níže kolega uvádí, program COVID SPORT lze poskytnout pouze mimo Prahu. Tuto podmínku nelze změnit. V tuto chvíli nejsme schopni poskytnout provozní úvěr ani se zajištěním nemovitosti žádným jiným bankovním produktem. S pozdravem K.F. Manažer obchodního týmu Mikro B-4" 

A co se děje v Juklíku?

 
I když je Juklík zcela uzavřen, stále je nutné hradit přicházející faktury. Za nasmlouvané energie, vodu, odpadky, webové stránky, náhradový systém, sociální a zdravotní pojištění, odvody daní, vrátit klientům finance za nevyčerpané služby z kurzu duben – červen 2020, základní servis provozovny (opakované napouštění a vypouštění bazénů opravdu technologiím nesvědčí) .…, výdaje máme stále, ale příjmy nulové.

 

Kurz leden - březen 2020 kompletně hrazen v prosinci 2019. Z těchto financí vlastně musíme, čistě teoreticky, žít ještě v březnu (a pravděpodobně i další  měsíce) v roce 2021
Kurz duben - červen 2020 nestihl se ani kompletní zápis. Finance se vracejí nebo se převáděly s doplatkem na kurz září - prosinec 2020. 
Kurz září - prosinec 2020 převáděly se finance z kurzu duben - červen s doplatkem. Jenom pár lidí se nově zapsalo ještě v září. Nejistota, co bude dál, byla znát i v množství zapsaných dětí. 
Kurz leden - březen 2021 zápis vůbec neproběhl
Kurz duben - červen 2021 zápis pravděpodobně vůbec neproběhne. Stále ještě musíme odchodit nedokončený kurz z dubna 2020.
  Takže suma sumárum: k dnešnímu dni jsme přišli již o 3 až 4 běhy kurzů. Uzavřeni jsme od 13. března 2020. Těch pár dnů, co jsme mohli být otevření, se snad ani nedá počítat. 

 


Již rok žijeme v každodenním přemýšlení, co a jak dál. Jak vše zvládnout finančně i psychicky. My v Juklíku se vynasnažíme všemi prostředky a nápady, abychom situaci ustáli a  plavali dál. Energii máme zatím nevyčerpanou.

 

Myslíme na všechny, kteří bojují o přežití, a pokud to zvládnou, mají náš neuvěřitelný obdiv. Pokud by možnost transparentního účtu inspirovala i jiné organizace, a jejich klienti by je podpořili, budeme velmi rádi. Byla by škoda, aby se všechny malé bazény pro děti musely zasypat pískem a uzavřít. A přitom k tomu nyní není vůbec daleko.

 
Vážení klienti, i když je celá situace komplikovaná, snažíme se udržovat dobrou náladu a pořád věřit, že bazény napustíme již brzy. I s vaší pomocí, za kterou předem děkujeme.

 
Opatrujte se, buďte zdraví a udržte si veselou mysl.

Štěpánka Štrougalová

majitelka Juklíku

 

Plavání dětí Praha 5

Objekt v Praze 5 Stodůlkách představuje špičku mezi bazény určenými pouze pro plavání kojenců a plavání dětí.

Plavání dětí Praha 10

V gymnáziu v Přípotoční jsou prostory Juklíku s bazénem pro plavání dětí, vaničkou, barem a hernou pro děti.

Plavání pro těhotné

Plavání pro těhotné.

Newsletter

Dostávejte nejaktuálnější informace ze světa Juklíka, které pro vás každý týden připravujeme. Stačí se přihlásit.